26 / 04 / 13
Nagroda im. Karola Szymanowskiego dla Elżbiety Szmytki

29 kwietnia o godzinie 13:00 w Studiu Radia Kraków przy Alei Juliusza Słowackiego 22 będziecie Państwo świadkami wręczenia nagrody im. Karola Szymanowskiego Elżbiecie Szmytce, fenomenalnej sopranistce zdolnej interpretować szeroki repertuar od mozartowskich oper aż po wiek XXI. Nagrodę za szczególne osiągnięcia muzyczne związane z twórczością kompozytora wręczy prezes Fundacji im. Karola Szymanowskiego - Witold Juchniewicz.

Spotkanie będzie także okazją do opowiedzenia o trzeciej już płycie związanej z Festiwalem Muzyki Polskiej, przywołującej program koncertu zamykającego zeszłoroczną edycję Festiwalu. Na albumie Elżbiecie Szmytce w jej ulubionym repertuarze z pieśniami Szymanowskiego i Karłowicza towarzyszy pianista Levente Kende. Sesja nagraniowa odbędzie się między 28 a 30 kwietnia br., jej efekt zaprezentujemy w lipcu przy najbliższej edycji FMP, która odbędzie się w terminie 12-21 lipca 2013 roku. Dołożymy wszelkich starań, by 29 kwietnia w Studiu Radia Kraków Elżbieta Szmytka dała się namówić na prezentację fragmentu repertuaru, dzięki czemu usłyszymy próbkę wydawnictwa.

23 / 09 / 13
Recenzja płyty "Karłowicz & Szymanowski - Pieśni" w "Ruchu Muzycznym"

W 19. numerze "Ruchu Muzycznego" ukazała się recenzja płyty "Karłowicz & Szymanoowski - Pieśni" wydanej przez SMP.
02 / 09 / 13
"Karłowicz & Szymanowski - Pieśni"

Stowarzyszenie Muzyki Polskiej wydało kolejną płytę sygnowaną swoim logo. Jest to al­bum – "Karłowicz & Szymanowski – Pieśni" w wykonaniu Elżbiety Szmytki (sopran), której na fortepianie towarzyszy Levente Kende.
12 / 06 / 13
Program 9. Festiwalu Muzyki Polskiej

Zapraszamy do zapoznania się z programem 9. edycji Festiwalu
26 / 04 / 13
Nagroda im. Karola Szymanowskiego dla Elżbiety Szmytki

Dnia 29 kwietnia 2013 roku o godzinie 13:00 w Studiu Radia Kraków odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody im. Karola Szymanowskiego Elżbiecie Szmytce.

     
NEWSLETTER


designed by Karolina Grzywnowicz