V FESTIWAL MUZYKI POLSKIEJ

9 listopada, poniedziałek


OPERA KRAKOWSKA, GODZ. 19.30


Karol Szymanowski – Król Roger

Andrzej Dobber - Król Roger
Agnieszka Bochenek-Osiecka - Roksana
Rafał Bartmiński - Pasterz
Rafał Majzner - Edrisi
Barbara Bagińska - Diakonisa
Radosław Żukowski - Archiereios

Orkiestra i Chór Opery Wrocławskiej
Mariusz Treliński – reżyseria
Boris Kudlička – scenografia
Ewa Michnik - kierownictwo muzyczne
Tomasz Szreder - dyrygent



10 listopada, wtorek


PAWILON WYSPIAŃSKIEGO, GODZ. 12.00


AKADEMIA FESTIWALOWA: JADWIGA SARNECKA - PIERWSZA POLSKA KOMPOZYTORKA?


Spotkanie z Markiem Szlezerem
Prowadzenie: Andrzej Kosowski (Współpraca: Małgorzata Polańska)


- - -


KINOTEATR UCIECHA, GODZ. 18.00


Impreza towarzysząca - prezentacja filmu dokumentalnego o Andrzeju Panufniku (TVP Kultura) „Tata zza żelaznej kurtyny" w reż. Krzysztofa Rzączyńskiego


- - -


AULA COLLEGIUM NOVUM UJ, GODZ. 19.30


Józef Elsner – Sonata F-dur na skrzypce i fortepian op. 10 nr 1
Aleksander Nowak - Sonata „June-December" na skrzypce i fortepian
Eugeniusz Knapik - Partita per violino e pianoforte
Grażyna Bacewicz – Dwa Oberki na skrzypce i fortepian

Piotr Pławner - skrzypce
Eugeniusz Knapik - fortepian



11 listopada, środa


TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO, GODZ. 19.30


KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Andrzej Panufnik – Uwertura heroiczna
Zygmunt Stojowski – Konzertstück D-dur op. 31 na wiolonczelę i orkiestrę
Grażyna Bacewicz – Pensieri notturni na orkiestrę kameralną
Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery "Paria"
Stanisław Moniuszko – Recytatyw i romans Neali z opery "Paria"
Stanisław Moniuszko – Tańce góralskie z opery „Halka"
Stanisław Moniuszko – Recytatyw i aria Halki „Gdybym rannym słonkiem" z opery "Halka"
Henryk Wars - City Sketches, suita orkiestrowa
Noskowski – Odgłosy pamiątkowe na orkiestrę

Urška Arlič Gololičič – sopran
Tomasz Strahl - wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Tomasz Bugaj - dyrygent

W przerwie koncertu zapraszamy na prawykonanie specjalnie napisanej „Fanfary festiwalowej" skomponowanej przez Justynę Kowalską na zamówienie Festiwalu Muzyki Polskiej



12 listopada, czwartek


PAWILON WYSPIAŃSKIEGO, GODZ. 12.00


AKADEMIA FESTIWALOWA: ZŁOTY POLSKI RENESANS I BAROK


Spotkanie z Piotrem Poźniakiem
Prowadzenie: Jakub Kubieniec


- - -


SALA SENATORSKA NA WAWELU, GODZ. 19.30

Anonim - Gaude Mater Polonia
Sebastian z Felsztyna - Alleluia, Felix es
Wacław z Szamotuł - Ego sum pastor bonus
Marcin Paligon - Rorate caeli
Jan Brant - Caeli cives
Grzegorz Gerwazy Gorczycki - Missa Paschalis
Bartłomiej Pękiel - Missa Pulcherrima
Mikołaj Zieleński - Vox in rama
Mikołaj Zieleński - Gaudete justi

The Tallis Scholars
Peter Phillips - dyrygent



13 listopada, piątek


PAWILON WYSPIAŃSKIEGO, GODZ. 12.00


AKADEMIA FESTIWALOWA: CZAS KARŁOWICZA


Spotkanie z Leszkiem Polonym
Prowadzenie: Witold Turdza


- - -


FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO, GODZ. 19.30

Zygmunt Noskowski – Morskie Oko, uwertura
Mieczysław Karłowicz – Odwieczne pieśni, poemat symfoniczny op. 10
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll

Ivo Pogorelich – fortepian
Chór i Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Paweł Przytocki - dyrygent



14 listopada, sobota


SALA ZŁOTA FILHARMONII, GODZ. 17.00


Koncert uczestników kursu interpretacji prof. Heleny Łazarskiej


- - -


FLORIANKA, GODZ. 19.30

Muzyka polskiego Oświecenia

Maciej Kamieński – Uwertura do opery „Nędza uszczęśliwiona"
Antoni Milwid/Jan Krenz – Sinfonia concertante
Jakub Gołąbek – Symfonia C-dur
Feliks Janiewicz – I Koncert skrzypcowy F-dur
Jan Wański – Symfonia G-dur na motywach opery „Kmiotek"

Sirkka-Liisa Kaakinen – skrzypce
Marek Mleczko - obój
Capella Cracoviensis



15 listopada, niedziela


KOŚCIÓŁ O. FRANCISZKANÓW, GODZ. 18.00


Bogusław Schaeffer – Msza elektroniczna

Chór Chłopięcy Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian – dyrygent
Marek Chołoniewski – reżyseria dźwięku


- - -



KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY, GODZ. 20.30


Krzysztof Penderecki – Siedem bram Jerozolimy

Sandra Trattnigg - sopran
Ana Puche Rosado - sopran
Ewa Krzak - alt
Markus Ahme - tenor
Tomasz Konieczny - bas-baryton
Jerzy Trela - narrator
Teresa Majka-Pacanek, Małgorzata Orawska - przygotowanie chórów
Maciej Tworek - współpraca artystyczna

Chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Krzysztof Penderecki – dyrygent



SUPLEMENT FESTIWALU
27 listopada, piątek


FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO, GODZ. 19.30


Karol Szymanowski – Pieśń Roxany z opery "Król Roger" (opr. G. Fitelberg)
Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy

Midori – skrzypce
Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Paweł Przytocki - dyrygent

     
NEWSLETTER


designed by Karolina Grzywnowicz