"Po raz piąty w Krakowie stawiło sie kilkuset artystów gotowych, aby przez tydzień grać wyłącznie polską muzykę. A publiczność udowodniła, że wciąż ma ochotę jej słuchać."
(Magdalena Miśka-Jackowska, "Twoja Muza", nr 6/2009)

"Tegoroczna edycja festiwalu raz jeszcze potwierdziła znaczenie imprezy."
(Anna Woźniakowska, "Dziennik Polski", 17 listopada)

"Potężny akrod z finalnych taktów Siedmiu bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego zakończył 5. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie. Wyjątkowo zróżnicowany, ze sporą dawką muzyki nieznanej a ciekawej, w nietuzinkowych intepretacjach."
(Daniel Cichy, www.onet.pl, 17 listopada)

"V Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie to wyjątkowy projekt, który zaledwie w kilka lat zyskał renomę jednego z najciekawszych wydarzeń w kraju i który- jako jedyny na świecie- na tak szeroką skale propaguję polską twórczość."
(www.onet.pl, 26 października)

"Od pięciu lat Kraków organizuje Festiwal Muzyki Polskiej. Różni się od innych imprez w naszym kraju tym, że jego organizatorzy starają się zainteresować światowe gwiazdy utworami naszych kompozytorów. I robią to z powodzeniem o czym świadczy również tegoroczna edycja."
(Jacek Marczyński, "Rzeczpospolita", 6 listopada 2009 r.)

"Tym, co wyróżnia Festiwal Muzyki Polskiej spośród innych imprez muzycznych, jest właśnie dobór artystów i repertiaru."
(www.krakow.pl, 12 grudnia)

"Festiwal Muzyki Polskiej reprezentuje wyłącznie polskich twórców w interpretacjach najwybitniejszych artystów polskich i obcych."
(www.poland.gov.pl, 12 grudnia)

     
NEWSLETTER


designed by Karolina Grzywnowicz