8.07.2014, środa

godz. 19.00
TEATR IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE
pl. św. Ducha 1

Stanisław Moniuszko: Halka
wersja wileńska – wykonanie koncertowe

Wioletta Chodowicz – sopran
Lukáš Zeman – baryton
Michał Partyka – baryton
Marzena Lubaszka – sopran
Ryszard Kalus – bas
Sebastian Szumski – bas

Chór Polskiego Radia
Szymon Wyrzykowski – chórmistrz
Capella Cracoviensis
Jan Tomasz Adamus – dyrygent
 

9.07.2015, czwartek

godz. 20.00
KOŚCIÓŁ ŚW. MARCINA
ul. Grodzka 58

Sacer Nidus: Święte Gniazdo – Bolesław I Chrobry i św. Wojciech w muzyce średniowiecznej
Festum agat ecclesia – hymn, Kraków, XV w.
Alme presul – responsorium z oficjum rymowanego Benedic regem cunctorum, Gniezno, XII/XIV w.
O preclara Adalberti (utwór instrumentalny)
O preclara Adalberti – sekwencja, Gniezno, XIV w.
Annua recolamus – sekwencja, Reichenau, zanotowana ok. 1001 r.
Consurgat in preconia – sekwencja, Gniezno (?), XV w.
Omnis etas, omnis sexus – planctus na śmierć Bolesława Chrobrego (1025), tekst z Kroniki Galla Anonima (I, 16), XII w.
Hac festa die tota – sekwencja, Gniezno (?), zanotowana po 1090 r.
Beatus es (utwór instrumentalny) 10. Alleluia. V. Beatus es – Gniezno, XVI w.
Salve sidus Polonorum – sekwencja, Gniezno (?), XIV/XV w.
Adalbertus presul (utwór instrumentalny)
Alleluia V. Salve decus Polonie – Kraków, XV w.
Bogurodzica – Kcynia k. Poznania lub Kraków, datowanie niepewne
Fulget in templo legifer – hymn, Kraków, XV w. 

Ensamble Peregrina:
Agnieszka Budzińska-Bennett – śpiew, harfa, kier. art.
Kelly Landerkin – śpiew
Hanna Järveläinen – śpiew
Lorenza Donadini – śpiew
Baptiste Romain – fidel

 

10.07.2015, piątek

godz. 20.00
STUDIO RADIA KRAKÓW
al. J. Słowackiego 22

Dariusz Przybylski – Red, Yellow, Red. Hommage à Mark Rothko 
Marcel Chyrzyński – Ukiyo-e 
Wojciech Kilar – Orawa 
Mikołaj Majkusiak – Rhythm Games 

Maciej Frąckiewicz – akordeon
Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Sinfonietta Cracovia
Bassem Akiki – dyrygent

 

11.07.2015, sobota

godz. 11.00
AULA COLLEGIUM NOVUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
ul. Gołębia 24

Fryderyk Chopin – Wariacje B-dur op. 12 
Scherzo b-moll op. 31 
Preludium Des-dur op. 28 nr 15 
Ballada f-moll op. 52 
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Sonata h-moll op. 58 

Alberto Nosè – fortepian

 

12.07.2015, niedziela

godz. 12.00
AULA COLLEGIUM NOVUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
ul. Gołębia 24

PIEŚNI INSPIROWANE RĘKOPISEM KRÓLODWORSKIM
Václav Tomašek – Starožitné písně na slova Rukopisu královédvorského op. 82
Vatroslav Lisinski – Růže
– Pohřeb skřivánka
Władysław Żeleński – Pięć śpiewów z Rękopisu królodworskiego op. 10
– Marzenia dziewczyny (1879)
Antonín Dvořák – Písně na slova z rukopisu královédvorského op. 7
Ewa Fabiańska-Jelińska – pieśni do słów z Rękopisu królodworskiego 

Anna Budzyńska – sopran
Laura Sobolewska – fortepian

 

16.07.2015, czwartek

godz. 20.00
KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY
ul. Augustiańska 78

KORONA KRÓLESTWA POLSKIEGO – 1500–1750

Tabulatura Jana z Lublina – Taniec Rex
– Taniec nr 5
– Szewczyk idzie po ulicy
Bartłomiej Pękiel – Audite mortales
Heinrich Ignaz von Biber – Partita VII
Mikołaj Zieleński – Vox in Rama
– Laetentur coeli
Jakub Polak – Preludium – Gagliarda
Wojciech Długoraj – Villanella
Diomedes Cato – Chorea Polonica
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – In virtue tua
– Laetatus sum
Johann Joseph Fux – Turcaria
Heinrich Ignaz von Biber – Battalia
Marcin Mielczewski – Triumphalis dies

Il Giardino d'Amore
Stefan Plewniak – kierownik artystyczny

 

17.07.2015, piątek

godz. 18.00
AULA COLLEGIUM NOVUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
ul. Gołębia 24

Karol Szymanowski – Mity op. 30 
I. Źródło Aretuzy
Ignacy Jan Paderewski – Melodia (arr. S. Barcewicz) op. 16 nr 2 
– Sonata a-moll op. 13 
I. Allegro con fantasia
II. Intermezzo. Andantino
III. Finale. Allegro molto quasi presto
Marcin Markowicz – Sonata
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17 
Henryk Wieniawski – Polonez D-dur op. 4 

Agata Szymczewska – skrzypce
Grzegorz Skrobiński – fortepian

Agata Szymczewska – skrzypce
Grzegorz Skrobiński – fortepian

 

godz. 20.30
MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA
ul. M. Konopnickiej 26

Ignacy F. Dobrzyński – Kwartet smyczkowy e-moll op. 7 
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21 

Ivo Kahánek – fortepian
Kwartet Smyczkowy Filharmoników Krakowskich:
Türschmid, Kwiatkowska-Pluta, Gromada, Pall

 

18.07.2015, sobota

godz. 12.00
AULA COLLEGIUM NOVUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
ul. Gołębia 24

WIELCY POLSCY PIANIŚCI-KOMPOZYTORZY

Fryderyk Chopin – Preludium cis-moll op. 45 
– Sonata b-moll op. 35 
– Mazurek a-moll op. 17 nr 4 
– Mazurek C-dur op. 24 nr 2 
– Mazurek cis-moll op. 6 nr 2

Juliusz Zarębski – Polonez Fis-dur op. 6 

Aleksander Michałowski – Mazurek h-moll op. 31 nr 1 
– Mazurek As-dur op. 16 
– Mazurek cis-moll op.17 

Maurycy Moszkowski – Etiudy op. 64 

Ludmil Angelov – fortepian

 

godz. 20.00
KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY
ul. Augustiańska 78

Wojciech Kilar – Te Deum 
Krzysztof Penderecki – Te Deum 

Anna Patrys – sopran
Anna Lubańska – mezzosopran
Ondrej Šaling – tenor
Adam Palka – bas
Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego
Teresa Majka-Pacanek – chórmistrzyni
Sinfonia Varsovia
Maciej Tworek – dyrygent

 

     
NEWSLETTER


designed by Karolina Grzywnowicz